Triduum i Wielkanoc

«umarł, aby żyć zmartwychwstały w swoich stworzeniach»

J 5, 25: „Umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą”

„Uczysz nas, Panie, że nie zmartwychwstanie ten, kto nie słucha twojego Słowa. Ten, kto nie słucha i nie wypełnia słowa twojej Ewangelii, nie naśladuje Ciebie w swoim życiu pozostaje pogrzebany pośród swej słabości, która wiedzie do śmierci.
Tyś jest słodyczą mojego serca, szczęściem życia wiecznego! Tchnij we mnie życiodajne Słowo, za którym tęsknię. Niech nie będzie w moim życiu ani jednej chwili, w  której by mój duch nie wsłuchiwał się w twój głos i nie odpowiadał pełniąc dobre czyny.
To jest godzina, w której umarli zmartwychwstaną do życia w Chrystusie, w Bogu Żyjącym. W Tobie umiera stary grzeszny człowiek, przez Ciebie natura ludzka z martwych powstała do życia wiecznego. Tyś jest prawdziwym życiem i wiecznym błogosławieństwem tego, kto żyje w Tobie.
Gdyby dane mi było znać tyle języków ile jest gwiazd na niebie, ile liści na drzewach i
kropli w oceanach, byłoby to zbyt mało, aby uwielbić Ciebie, moja wieczna Miłości”.

„Oto dzieło potężnego Ramienia: zmartwychwstanie w dobrym. O moje życie wieczne! Me serce rozpoznaje Cię w świetle, czystości i pięknie, które dajesz mojemu duchowi jako zmartwychwstanie do życia w pokoju i w prawości. Jakże ja zasłużyłam na tyle dóbr, mój Panie?”

„Jezus umarł, aby żyć jako zmartwychwstały w swoich stworzeniach”

 

Obraz: https://www.etsy.com/pl/listing/691075901

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.